Vize İçin Gerekli Evraklar…

Merhaba, öncelikle AVRUPA GEZGİNLERi ailemize katılmanızdan onur duyar, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi dileriz. Yaşamınızda gülümseyerek hatırlayabileceğiniz anılarınıza, güzel resim kareleri eklemeyi amaçlamaktayız. Gezimize başlayabilmemiz için biliyorsunuz ki schengen vizesi almak zorundayız. Bu vize için her konsolosluğun kendilerine özgü evrak talepleri bulunmakta ve detaylı bir şekilde incelemeye tabii tutulmaktadır. Bu açıklama mailini önceki senelerde katılımcılarımızdan yaşadığımız sorunların gezimizin hareket tarihini etkilemesinden dolayı yazmaktayız.
(((((( Hazırlıklara başlamadan önce kesinlikle uzaklaşmanız gereken düşünceler. ))))))
a) Ya! bizim ülkemizin kapısı herkese acık neden bizden bu kadar belge istiyorlar amaan! bu da olmayıversin.
b) Ya! ben/benim çocuğum kaçak mı kaçakçı mı? Altı üstü tatile gidiyorum/gidiyor neden bu belgeler bu kadar fazla neyse hazırladık işte bu hazırladıklarımız yeter.
c) Babasının belgelerini hazırladık annenin belgeleri olmayıversin. (Sadece Öğrenci ya da Yeni Mezun Olmuş Çalışmaya Henüz Başlamamış Katılımcılar İçin Geçerli )
d) Ya! şimdi ta! oraya gideceğim bu belgeyi hazırlayacağım bu da olmasın arada kaynar bir ton belge verdik.
VİZE BAŞVURUSU İÇİN GEREKEN BELGELER
Önemli: Sizlere göndereğimiz vize için gerekli Katılımcı Belgeleri, vize alımı için tüm AB ülkeleri vize başvurusun da gerekli olup kişinin kişisel durumuna kategorilere ayrılmış olup, belirtilen belgelerin ilgili olanlarının tamamlanması kesinlikle mecburidir.
Belirttiğimiz destekleyici belgelerden de mutlaka hazırlayabildiğiniz maksimum belgeyi hazırlamanızın vize alımında bizlere yardımcı olabileceği gibi olası durumlarda konsolosluğa davet edilme durumunun oluşmasını en aza indirgeyecektir. Destekleyici belgeler gerçekten çok önemlidir. Destekleyici belgelerin az olması vize reddi durumunu doğurabilir.
(( ÖNEMLİ ))
GEÇMİŞ TURLARIMIZDA DETAYLI AÇIKLAMALAR YAPMAMIZA RAĞMEN BAZI KATILIMCILARIMIZ HESAPLARINI YA DA ÖZEL DURUMLARI GİZLEMEK ADINA EVRAKLARINI EKSİK GÖNDERMİŞ VE GEZİ TARİHİMİZİN ERTELENMESİNE NEDEN OLMUŞTUR. EKSİK EVRAK GÖNDEREN KATILIMCILARIN EVRAKLARINI TAMAMLAMAK İÇİN, DÜZENLİ VE CİDDİ EVRAK HAZIRLAYAN KATILIMCILAR BEKLEMEK DURUMUNDA KALMIŞ, OTEL REZERVASYONLARINDAN DOLAYI SORUN YAŞANIP MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA GEZİMİZE ZARAR VERİLMİŞTİR.
GEZİLERİMİZDE AYNI SORUNLARI YAŞAMAMAK İÇİN, MUTLAKA EVRAKLARINIZI EKSİKSİZ VE GEÇERLİ BİR ŞEKİLDE TARAFIMIZA GÖNDERİNİZ. AKSİ TAKDİRDE VİZE İÇİN BAŞVURU DOSYANIZ AYNI ŞEKİLDE KONSOLOSLUĞU GÖNDERİLECEKTİR. BU DURUM PASAPORTUNUZ RED DAMGASININ VURULMASINA VE BİR DAHA AVRUPA İÇİN VİZE ALMANIZIN ZORLAŞTIRILMASINA NEDEN OLABİLİR.BU AÇIKLAMAYI OKUDUKTAN SONRA GEREKLİ OLAN EVRAKLAR LİSTESİNİ BİZDEN İSTEYİNİZ. İLGİ VE ALAKANIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ…